Teslimat Şartları

Herkese Çiçek aracılığı ile vermiş olduğunuz çiçek siparişlerinizde, teslimatın aynı gün yapılabilmesi için siparişinizi en geç saat 18:30’a kadar vermeniz gerekmektedir. Saat 18:30’adan sonra verilen siparişler,  ertesi gün teslim kapsamında alınabilmektedir.
 
 
Vermiş olduğunuz çiçek siparişinin teslimatı esnasında, alıcı olarak belirtmiş olduğuz kişinin teslimat adresinde bulunmaması durumunda,  çiçek teslimatı;  sitelerde site güvenlik görevlisine, hastanelerde resepsiyon görevlisine, iş yerlerinde bölüm arkadaşlarına, askeri hastane ve kurumlarda nöbetçi subay ya da erlere , apartmanlarda yan komşu daireye ya da apartman görevlisine, teslim edilmektedir.
 
Nikah - Düğün - Açılış törenleri için vermiş olduğunuz çiçek siparişlerinde;  çiçeğin alıcıya teslim edilememesi durumunda, görevliye imza karşılığında teslim edilir.
 
Özel günlerde (yılbaşı, sevgililer günü, kadınlar günü, öğretmenler günü, anneler günü v.b)  çiçek gönderimlerinin yoğunluğu sebebiyle, siparişleriniz belirttiğiniz günde yapılmakta ancak siparişlerinizin teslimatında saat garantisi verilememektedir. (Bu günlerle ilgili bilgiyi Özel Günler sayfamızdan alabilirsiniz.)
 
Siparişleriniz esnasında gönderenin adını saklı tutmak istemeniz durumunda, gönderim yaptığınız ürünün kabul edilmemesinden ve teslim alınmamasından Herkese Çiçek sorumlu değildir. Herhangi  bir nedenle çiçeğin alıcı kişi tarafından kabul edilmemesi durumunda,  çiçeğiniz gönderim yapılan dağıtım kanalımıza geri gelecektir. İki (2) iş günü içerisinde çiçeğinizi dilerseniz dağıtım kanalımızdan kendiniz teslim alabilir ya da aynı il sınırları içerisinde farklı bir adrese gönderimini talep edebilirsiniz. Farklı bir adrese gönderimi tercih etmeniz durumunda yeni  gönderim bölgesi için önceden belirlenen ek nakliye ücret talep edilebilir.
 
Verdiğiniz siparişin gönderim yapılacağı adreste herhangi bir şubemizin bulunmaması durumunda, siparişiniz gönderim yapılacağı yere en yakın şube aracılığı ile geçekleştirileceği için önceden belirlenen ek ücreti istenmektedir.
Çiçek siparişi sayfalarında belirtilen fiyatlar, il merkezlerinde geçerli olan fiyatlarıdır. Gönderim yapılacak ile bağlı bulunan ilçe merkezlerine dağıtım yapılırken mesafeye göre yol ücreti alınmaktadır.  Herkese Çiçek,  çiçek gönderimi yapılamayacak olan bölgelere çiçek siparişini göndermeme hakkına sahiptir ve bu durumlarda mutlaka müşterilerini bilgilendirir.
Vermiş olduğunuz çiçek siparişlerinde, size teslim edilecek çiçek cinsi fotoğraftaki ile aynı olacaktır. Ancak kullanılan süsleme malzemesi, vazo, saksı, kurdele, ek ürün vb stoklarımıza göre değişiklik gösterebilir. Mevsime bağlı olarak bazı çiçeklerin temin edilememesi durumunda, aynı kalitede ve seçilen üründen düşük ücretli olmaması koşulu ile farklı bir çiçek gönderilecektir.

Sitemiz üzerinde yer alan, özel günler için hazırlanmış çiçek aranjmanlarında kullanılan süsleme malzemlerinde (mum, aksesuarlarv.b) stoklara bağlı değişiklik olabilmektedir. 
Vermiş olduğunuz ürün siparişinin stoklarda olmaması, ürün ya da renk değişikliği ve siparişiniz ile ilgili diğer tüm durumlar için  sizinle iletişime geçilmektedir. Siparişiniz ile ilgili tarafınıza geri dönüşler, siparişiniz sırasında belirttiğiniz mail adresi ya da iletişim numarası yoluyla yapılmaktadır.

Siparişiniz ile ilgili ürün ya da renk değişikliği için belirttiğiniz yollardan tarafınıza ulaşılamaması durumunda, siparişinizin teslimatı stokta mevcut olan renk ile sağlanacaktır.
Bazı ürünlere özel yöntemler ile renk değişimi uygulanabilir. (Ör. Mavi gül, mavi orkide) Ürün açıklamalarında yer alan çiçeğin yaklaşık yüksekliği ve çiçeğin yaklaşık ağırlığı kısımlarında belirtilen bilgilere, vazonun ve içerisindeki suyun toplam ağırlığı da dahildir.
Siparişlerinizin teslim edilmesi esnasında bizim dışımızda oluşacak durumlardan kaynaklı (hava muhalefeti, trafik, yol çalışmaları, araç arızaları v.b) gecikmelerde teslimat saatinde gecikme yaşanabilir.  Ayrıca Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgeleri içerisinde bulunan illerimize verdiğiniz siparişlerde, il merkezlerine ve ilçe merkezlerine  24 saat, ilçelere bağlı köylere ise 48 saat önceden siparişinizi vermeniz gerekmektedir.
Siparişleriniz hazırlanmadığı ya da yola çıkmadığı sürece iptalini gerçekleştirebilir ya da teslimat adresi veya alıcı kişi bilgilerini değiştirebilirsiniz. İptal ya da güncelleme işlemlerinizi 0850 480 68 68 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimize ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz. İptal sırasında havale ile yapılmış ödemelerde geri iade işlemi havale ücreti kesilerek iade edilmektedir. Tüm çiçek siparişlerinizin iptallerini teslimattan önce yapmanız gerekmektedir. Siparişlerinizin iptallerinde bu süre 1 gündür. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa illerinde ise 6 saat öncesidir.
Eğer sipariş ettiğiniz çiçek size özel olarak hazırlanmış ise, işlem sırasında yapılan masraf düşülerek ücret iadesi yapılacaktır (Örneğin mevsim dışında bir ürün isterseniz ya da ek malzemeler kullanılarak hazırlanmış bir ürün talebiniz v.b olursa ). Kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade prosedürü Herkese Çiçek tarafından 3 iş günü  içerisinde gerçekleştirilir.
Alışverişleriniz sırasında doğabilecek anlaşmazlıklar çiçek bedeli ile sınırlıdır. Herkese Çiçek,  tüketici ve sipariş verene karşı, verdiği siparişteki çiçek bedeli kadar sorumludur.
 
Herkese Çiçek  web sitesi olan www.herkesecicek.com üzerinden çiçek siparişi verdiğiniz takdirde, bu sayfada bulunan tüm maddeleri okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz.
Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için iletişim bölümünden bize e-mail gönderebilirsiniz.